Półfinał konkursu  DIS-MOI DIX MOTS w naszej szkole

Powiedz mi dziesięć słów / DIS-MOI DIX MOTS – jest to międzynarodowy konkurs promujący kulturę i język krajów frankofońskich, czyli krótko mówiąc państw, w których język francuski jest językiem urzędowym. Każdego roku wybieranych jest 10 słów przez Francję, Belgię, Quebec, Szwajcarię oraz Międzynarodową Organizację Frankofonii, którą reprezentuje 80 państw. Od września każdego roku uczestnicy konkursu na całym świecie poznaje 10 słów, a następnie ilustrują je jak najlepiej potrafią.

17 maja 2018 w Szkole Podstawowej Nr 1 w Piastowie odbył się półfinał Konkursu Dis-moi dix mots. Wyłoniono 32 laureatów w trzech kategoriach wiekowych. Spotkanie  było okazją do zetknięcia się z żywym językiem, kulturą i sporą dawką muzyki, a to za sprawą wspaniałego chóru szkolnego pod kierunkiem pana Bogdana Nidzgorskiego , klas 1b i 0b ze szkoły Podstawowej nr 1, oraz uczniów, laureatów półfinału ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Piastowie.

 

Swoją obecnością zaszczyciły nas Attachee ds. współpracy językowej w Instytucie Francuskim w Polsce,  pani Roselyne MARTY oraz Dyrektor Centrum Usług Oświatowych w Piastowie, pani Urszula Nelken.

 

Dziękujemy przybyłym gościom i zapraszamy już za rok na kolejną edycję konkursu Dis-moi dix mots !

Agnieszka Spisacka – Kraciuk

Scroll to Top