Warsztaty biblioterapeutyczne o przeżywanych przez nas emocjach.

16 maja w ramach realizowanego w szkole programu CEO „PoczytajMy” odbyły się w oddziale przedszkolnym zajęcia biblioterapeutyczne. Spotkanie oparte na podstawie książki Anny LLenas pt. „Kolorowy potwór” przygotowały uczennice z  Klubu Czytelniczego pod kierunkiem nauczycieli biblioteki. Tematem zajęć było pięć podstawowych emocji. Po wysłuchaniu książki dzieci wybierały ze słoików kolorowe wstążki , odpowiadające omawianym uczuciom i opowiadały o przeżywanych emocjach. Mówiły o spokoju, radości, smutku, strachu i złości  oraz podawały przykłady sytuacji, w których możemy je odczuwać. Na koniec spotkania kolorowały potwory zgodnie ze swoimi odczuciami. Prace dzieci zostały zaprezentowane na wystawie w bibliotece.

Nauczyciele biblioteki

Scroll to Top