WYCIECZKA DO OCHOTNICZEJ STRAŻY POŻARNEJ W PIASTOWIE

W dniu 05 kwietnia 2018 roku uczniowie z oddziałów przedszkolnych naszej szkoły udali się do siedziby Ochotniczej Straży Pożarnej w Piastowie. Na spotkaniu dzieciaki miały okazję dowiedzieć się na czym polega praca strażaków, jakim sprzętem się posługują i dlaczego wstąpili do jednostki OSP. Mogły także oglądać wyposażenie wozu strażackiego, zwiedzać remizę oraz przymierzać chełm strażacki, który jest bardzo ważnym elementem stroju strażaka. Dzieci dowiedziały się w jakich okolicznoœciach można wzywać stra¿ pożarną i jakie informacje są ważne przy zgłoszeniu zagrożenia. Zostały również utrwalone numery alarmowe pod którymi należy wzywać pomocy.  Nie obyło się oczywiście bez pokazu „lania wody” przez wąż strażacki. Po pokazie każde z dzieci wcieliło się na chwilę w rolę strażaka i zakładając chełm strażacki pod czujnym okiem dowodzącego mogli lać wodę z węża. Duża część dzieciaków, szczególnie chłopców, postanowiła w przyszłości zostać strażakami.

Wiedza, którą dzieci nabyły podczas wycieczki utrwalana będzie przy każdej okazji podczas zajęć tak jak i numery alarmowe, aby nabrały one pewności siebie w trudnych sytuacjach i mogły udzielić pomocy sobie i innym.

Sylwia Kielan

Scroll to Top