Apel Wielkanocny

27 marca odbył się Apel Wielkanocny. Dzięki zaangażowaniu klasy 7A, oddziałów przedszkolnych 0A i 0B oraz chóru szkolnego poczuliśmy już klimat nadchodzących Świąt Wielkiej Nocy. Pierwsza część wystąpienia poprowadzona przez młodzież z klasy 7A przybliżyła nam ich istotę, a śpiew chóru podczas całego występu napajał nas wzruszeniem i radością. Najmłodsi uczniowie opowiedzieli o tradycjach związanych z obchodami Świąt Wielkanocnych. Ich barwne stroje i tańce cieszyły oczy publiczności. Mali artyści przypomnieli wszystkim jak dawniej wyglądały przygotowania do tych świąt oraz jak jest współcześnie. Zaskoczyli nas swoją charyzmą, żarcikami o kurze i pisankach jak również dyngusowym pożegnaniem oblewając publiczność kropelkami wody. Rozbawiona widownia nie szczędziła braw. Na zakończenie przedstawienia z podziwem wysłuchaliśmy występu solistek z chóru i wszyscy włączyliśmy się do wspólnego śpiewania. Następnie Samorząd uczniowski wręczył przedstawicielom klas pisanki z życzeniami wykonane przez inne klasy. Uwieńczeniem Apelu Wielkanocnego były słowa uznania dla występujących uczniów i ich nauczycieli oraz złożenie życzeń wszystkim zgromadzonym przez Panią Dyrektor Urszulę Skrzypczak.

Życzymy wszystkim radosnych Świąt Wielkanocnych!

Joanna Sadurek

Scroll to Top