Żywa lekcja historii

13 grudnia z inicjatywy Rady Rodziców klasy 6 i 7 uczestniczyły w Żywej lekcji historii, poprowadzonej przez Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej Milicji LWP. Była to podróż w czasie do okresu PRL-u. Temat spotkania dotyczył życia codziennego Polaków w tak trudnych dla nich czasach. Jedna część lekcji odbyła się przed szkołą, podczas której dzieci mały możliwość obejrzenia i przejechania się pojazdem Milicji Obywatelskiej UAZ-em. W bibliotece nauczyciele we współpracy z Piastowskim Archiwum Miejskim zorganizowali wystawę przedmiotów, dokumentów i fotografii z czasów stanu wojennego wprowadzonego w Polsce 13 grudnia 1981 roku. Uczniowie zapoznali się z eksponatami, mogli je obejrzeć, dotknąć lub przymierzyć. Podczas drugiej części prowadzący opowiedzieli o sposobie funkcjonowania i działania ówczesnej Milicji oraz zapoznali uczniów  z metodami przeszukiwań obywateli. Wiele emocji wzbudziło również uzbrojenie Milicji, które zaprezentowali prowadzący.

 

Małgorzata Zwolińska

Scroll to Top