Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

W dniach 4 i 5 grudnia  w naszej szkole obchodzony był Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Starsi i młodsi uczniowie uczestniczyli w apelach przygotowanych przez klasę 7a – integracyjną i nauczycieli wspomagających. Przekazywane treści, prezentacja, krótkie filmy na temat savoir-vivre wobec osób niepełnosprawnych miały na celu uwrażliwienie na ich potrzeby i pokazanie, że niczym się od nas nie różnią. Wszyscy jesteśmy tacy sami, mamy takie same serca, oczekiwania, marzenia Zajęciach w klasach pozwoliły, chociaż przez chwilę wczuć się w ich sytuację. Przekazanie uczniom przesłania ,że „Niepełnosprawny – nie znaczy gorszy” miało na celu uświadomienie , że wszyscy mamy takie samo prawo do życia w społeczności i nikogo nie można izolować. Integracja to wspólna droga do pięknego bycia RAZEM.

Alina Lewczuk

Iwona Zasada – Trzęsiara

Scroll to Top