„Życie to wielka podróż…” uroczystość zakończenia roku szkolnego

Każdy z nas pamięta początek roku szkolnego, kiedy to we wrześniu przekraczaliśmy mury naszej Szkoły. Z żalem myśleliśmy o minionych wakacjach, a następne wydawały się tak odległe. Nic jednak nie trwa wiecznie! Nawet rok szkolny! Oto znów jesteśmy na finiszu! Czas na zasłużony odpoczynek!

Dnia 23 czerwca 2017 roku w naszej „JEDYNECZCE” odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2016/2017. Po serdecznym powitaniu wszystkich przybyłych, wprowadzeniu pocztu sztandarowego i odśpiewaniu Mazurka Dąbrowskiego, głos zabrała Pani Dyrektor Urszula Skrzypczak. Pani Dyrektor podsumowała wyniki całorocznej pracy, przedstawiła bilans naszych zysków i strat, wręczyła nagrody za wolontariat, osiągnięcia sportowe, konkursy i olimpiady. W tym roku szkolnym Tytuł Najlepszego Ucznia klasy III uzyskali: Zuzanna Machera   – edukacja polonistyczna, Łucja Ługowska – edukacja matematyczna, Natalia Frunze – edukacja polonistyczna, Michał Rzepiński – edukacja matematyczna, Kinga Sababady- język angielski, Wiktoria Zglinicka – edukacja polonistyczna, Kaja Tarnowska – edukacja matematyczna, Franciszek Pakuła – edukacja polonistyczna, Maksymilian Grzymała – edukacja matematyczna. Natomiast Tytuł Najlepszego Sportowca w kategorii dziewcząt otrzymała Julia Tchórzewska VIc, a w kategorii chłopców Krzysztof Komorowski VIc.

Po tej części uroczystości głos zabrał przedstawiciel Rady Rodziców. Pani Przewodnicząca Dorota Łubnicka-Grzymała życzyła wszystkim uczniom miłych wakacji, a Nauczycielom, Wychowawcom oraz pozostałym Pracownikom Szkoły, w pełni zasłużonego odpoczynku.

Wielu z nas dużo wysiłku i starań włożyło w to, aby uzyskać jak najlepsze wyniki w nauce. Pani Dyrektor Urszula Skrzypczak w asyście wychowawców poszczególnych klas wręczyła uczniom świadectwa z wyróżnieniem oraz podziękowała Rodzicom, wręczając im listy gratulacyjne.

Po części oficjalnej przyszedł czas na długo oczekiwaną część artystyczną. Przygotowali ją:
– p. Bogdan Nidzgorski – oprawa muzyczna,
– p. Włodzimierz Ptaszek – choreografia, układy taneczne,
– p. Piotr Kapuściński – odpowiedzialny za elementy sportowo-„akrobacyjne”
– p. Katarzyna Sowińska-Wojtaś – oprawa plastyczna, dekoracje
– p. Włodzimierz Śmieciński – czuwający nad całością, autor scenariusza

Głowni aktorzy biorący udział w przedsięwzięciu to:
– uczestnicy zajęć rozwijających z języka polskiego, prowadzonych przez p. Włodzimierza Śmiecińskiego:
1. Basia Świtek – IV a
2. Zuzia Świtek – IV a
3. Michasia Dobek – IV a
4. Zosia Sadowska – IV a
5. Gabrysia Guzewicz – IV c
6. Ola Jung – kl. IV d
7. Krzyś Gontowski – IV d
Oraz
8. Zuzia Kapusta – IV a
9. Grupa taneczna z klasy III b (wych. p. Iwona Krysińska)
10. Grupa taneczna z klasy II b (wych. p. Joanna Filoniuk)
11. Chór – pod kierunkiem p. Bogdana Nidzgorskiego

Po części artystycznej w radosnym, rozśpiewanym nastroju opuściliśmy salę gimnastyczną i udaliśmy się do klas wraz z wychowawcami w celu rozdania pozostałych świadectw. Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2016/2017 dobiegła końca. Zarówno nam, uczniom, jak i dorosłym: Nauczycielom czy Rodzicom na długo utkwi w pamięci przesłanie, jakim zakończyła się część artystyczna:

Podobno z tego się wyrasta
Podobno to z czasem się zmienia
Ty się nie zmieniaj już taki zostań
Ty nie wyrastaj z marzenia!

Włodzimierz Śmieciński

 

Scroll to Top