Relacja z Dnia Matematyki

13 czerwca 2017r. był w naszej szkole Dniem Matematyki. Został zorganizowany po to, aby dać uczniom trochę odmiany w nauce matematyki i pokazać, że może być ona przyjemna i dawać radość. Uczniowie klas IV-VI mogli sprawdzić się w szybkim i poprawnym liczeniu w konkursie „Rachmistrz” oraz swoją wiedzę matematyczną w „Jeden z jedenastu”. Tytuł Rachmistrza klas czwartych otrzymała klasa 4d, klas piątych – 5b, klas szóstych – 6a. Największą wiedzą matematyczną wykazał się Jan Gwiazda z kl.5c.

Umiejętność rachunkową mogli też sprawdzić nauczyciele, wśród których najlepsza okazała się p. Ania Kowalczyk.

Wybrani uczniowie prezentowali swoje prace wykonane w ramach projektu matematyczno-informatycznego „Moja szkoła”.

Na koniec podsumowaliśmy tegoroczne konkursy matematyczne. Gratuluję wielu sukcesów.

Mam nadzieję, że wszyscy dobrze się z matematyką bawili.

K. Kruk

Scroll to Top