Tydzień Talentów i Pasji

Jak co roku uczniowie naszej szkoły mieli okazję zaprezentować rówieśnikom swoje zainteresowania, talenty i osiągnięcia.  Okazją do tego stały się prezentacje, wystawy i pokazy uświetniające tradycyjne  Święto SP-1.  W dniach 8-12 maja można było obejrzeć w naszej szkole występy muzyczne, wokalne, taneczne oraz pokazy sztuk walki, takich jak judo czy capoeira.  Uczniowie opowiadali też o swoich pasjach – artystycznych, sportowych, historycznych. Hol szkoły na ten czas zamienił się w galerię, gdzie można było podziwiać oryginalne prace plastyczne, rękodzieło i fotografie młodych artystów.

Podsumowanie Tygodnia Pasji i Talentów miało miejsce w poniedziałek 15 czerwca, kiedy to uczniowie pracujący w szkolnym kole teatralnym zaprezentowali klasom IV-VI inscenizację „Pchły Szachrajki” Jana Brzechwy.

Impreza ta odbywa się co roku, ale zawsze pojawia się podczas niej coś, co szczególnie przykuwa uwagę i budzi duże zainteresowanie widzów. W tym roku wielkie wrażenie zrobił na wszystkich pokaz capoeiry w wykonaniu rodzeństwa – szóstoklasistki i ucznia zerówki . Podobały się dziewczęta opowiadające o grze w klubie piłkarskim oraz czwartoklasista prezentujący kraj swoich rodziców- Mongolię. Powszechny podziw wzbudziła gra czwartoklasisty na gitarze elektrycznej.

Młodszych uczniom szczególnie zaimponowały popisy pierwszoklasistów- prezentacja na temat mitologii, wykład o kosmosie oraz profesjonalny występ młodej tancerki.

Podczas tego szczególnego tygodnia każdy z uczniów ma szansę pokazania swojej indywidualności  i kreatywności , a podziw i uznanie rówieśników to najlepsza nagroda za odwagę, której wymaga publiczna prezentacja.

Anna Kowalczyk

Scroll to Top