Święto Szkoły i Jubileusz Integracji

„Integracja zaczyna się w sercu człowieka”

11.05.2017r. Szkoła Podstawowa nr 1  obchodziła swoją 103 rocznicę powstania  pod hasłem  „Chodźmy razem”. W tym roku świętowaliśmy również  Jubileusz  Integracji w naszej szkole. Uroczystość rozpoczęła się Mszą św. w kościele parafialnym Świętego Michała Archanioła, którą koncelebrował proboszcz parafii ks. Maciej Chwarścianek. Dalsza część uroczystości odbyła się w szkole. Już przy wejściu symbolicznym słonecznikiem   wszystkich zgromadzonych witali  uczniowie klasy 0A  przebrani za krasnoludki.

W uroczystości uczestniczyli uczniowie szkoły wraz z nauczycielami oraz zaproszeni goście : p. Urszula Nelken dyrektor CUO,  p. Danuta Oleś, dr Beata Rola konsultant MSCDN, pracownik naukowy Akademii Pedagogiki Specjalnej,  dyrektor placówki w latach 1966-74 p. Bolesław Kozłowski, p. Wanda Przybylak dyrektor MOK,  dyrektorzy piastowskich szkół i placówek oświatowych, absolwenci, kombatanci oraz rodzice uczniów. Uroczystościom towarzyszyły dwa sztandary: aktualny i historyczny.

Jako pierwsza zabrała głos  pani dyrektor szkoły Urszula Skrzypczak przybliżając nam krótki rys historyczny i ścieżkę integracji w naszej szkole. Następnie  wystąpiła pani doktor Beata Rola z Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie oraz Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Warszawie. Głos zabierał też rodzic dziecka ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi pani Katarzyna Ługowska oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego .

Program artystyczny składający się z przedstawienia teatralnego pt. „Kopciuszek” przygotowali  uczniowie  klas integracyjnych 6a i 3a  w którym wystąpili również nauczyciele i rodzice uczniów. Następnie wysłuchaliśmy koncertu muzycznego chóru szkolnego prowadzonego przez pana Bogdana Nidzgorskiego. W  koncercie wzięli udział uczniowie i absolwenci ,wychowankowie chóru szkolnego.

Kolejną częścią uroczystości była wystawa  prace plastyczne absolwenta naszej szkoły z roku 1939 pana Ireneusza Wierzbowicza oraz aktualnych uczniów naszej Jedyneczki. Wszystkie prace eksponowane w holu głównym były możliwe do nabycia. Zebrane pieniądze zostaną przekazane na operację Ani Ługowskiej w ramach akcji „O czym śni Ania?” Już dzisiaj zapraszamy na Piknik dla Ani, który odbędzie się sobotę 3 czerwca 2017 na Stadionie Miejskim w Piastowie.

Po przerwie  zgłoszone Zespoły i reprezentacje szkół wzięły udział w II Wielkim Interaktywnym Quizie Wiedzy o Piastowie . Zwycięzcami została drużyna ze SP nr 4 w Piastowie.

Po uroczystości na wszystkie  dzieci czekała  słodka niespodzianka .

W ramach obchodów Święta Szkoły i Jubileuszu Integracji została zorganizowana wystawa prac plastycznych pt.  „Dobrze być razem” oraz wydany Biuletyn szkolny poświęcony integracji . Zachęcamy do lektury.

Alina Lewczuk

 

 

Scroll to Top