Świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci obchodzony jest  co roku 2 kwietnia, w dzień urodzin baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. Ustanowiony został w celu  promowania pięknej literatury i grafiki dla dzieci.

Z tej okazji w naszej szkolnej bibliotece w pierwszym tygodniu kwietnia młodsi uczniowie spotykali się, aby porozmawiać o swoich ulubionych książkach, wziąć udział w głośnym czytaniu książki: Iwony Chmielewskiej  pt. „Kłopot” oraz Petera Carnavas „O chłopcu, który wpadł do książki”.

Chętni  próbowali swoich sił w „Quizie  ze znajomości baśni Andersena”, rozwiązywali zagadki i rebusy. Przygotowana wystawa pięknie ilustrowanych książek z naszego księgozbioru zachęciła wielu czytelników do pożyczenia lektury do domu. Dla starszych uczniów niespodzianką okazała się wystawa fotograficzna „Kto to czyta?”, która była zarazem formą konkursu. Bohaterami wystawy byli nasi nauczyciele, którzy ukryli się za proponowanymi przez nich lekturami. Jak co roku obchody Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci w naszej szkole przyniosły dzieciom wiele radości i satysfakcji.

Nauczyciele bibliotekarze

Scroll to Top