Bajeczny koncert za nami

W zimowy wieczór 26 stycznia 2017 r., zgodnie z dziewięcioletnią  już tradycją, odbył się w naszej szkole koncert noworoczny.  Jak co roku mieliśmy przyjemność gościć wielu przedstawicieli władz samorządowych oraz gości reprezentujących instytucje związane z oświatą.

Na uroczystość przybyli: Burmistrz Miasta Piastowa Grzegorz Szuplewski, attaché Ambasady Francji ds. współpracy edukacyjnej Xavier Wasson, członkowie Zarządu Powiatu Pruszkowskiego Maria Makowska i Zdzisław Brzeziński, przedstawicielka Kuratorium Oświaty w Warszawie Agnieszka Woroniecka-Borowska, prezes oddziału ZNP w Pruszkowie Andrzej Jędrzejewski-Jędrzejak oraz wiceprezes Danuta Jarocka, przedstawicielka Szkoły Dobrej Edukacji Magdalena Swat-Pawlicka, proboszcz parafii św. Michała Archanioła w Piastowie ks. Maciej Chwarścianek, dyrektor Centrum Usług Oświatowych Danuta Oleś, wiceprezes stowarzyszenia „Możesz” Mariusz Walczak, wicedyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Pruszkowie Monika Gromadzińska-Miszczak, dyrektor Muzeum Dulag Małgorzata Bojanowska, przewodniczący Komisji Oświaty Rady Miejskiej Piastowa Filip Górski oraz jej  członkowie  – Monika Kwatek, Aneta Czyż i Tomasz Sarnacki, dyrektor Biblioteki Miejskiej Wiesława Poznańska, dyrektor MOK w Piastowie Wanda Przybylak, przedstawicielka Sanepidu Beata Zagórska, dyrektor Świetlicy Socjoterapeutycznej w Piastowie Karolina Sikorska, absolwenci Jedynki, dyrektorzy piastowskich szkół i przedszkoli oraz przedstawiciele licznych organizacji i stowarzyszeń współpracujących ze szkołą.

Tegoroczna impreza nosiła tytuł „Piękna i bestia”. Autorki scenariusza, Iwona Skiba i Agnieszka Gołda, w opracowanym przez siebie przedstawieniu zaakcentowały to, co stanowi mądre i ponadczasowe przesłanie baśni: prawdziwe piękno nie zawsze jest widoczne dla oczu, czasem trzeba otworzyć serce, aby je zobaczyć. Przesłanie imprezy podkreślała dekoracja wykonana przez członków szkolnego wolontariatu pod kierunkiem Katarzyny Wojtaś – Sowińskiej i Justyny Sobolewskiej.   W widowisku o bogatej oprawie muzycznej i choreograficznej, które zapowiedziała i nad którego sprawnym przebiegiem czuwała  Iwona Zasada – Trzęsiara, wzięli udział przedstawiciele całej szkolnej społeczności.

Aktorski popis dali uczniowie klasy V b i V c. Wiele wspaniałych układów choreograficznych opracowanych przez Włodzimierza Ptaszka z wykorzystaniem motywów popularnych baśni zaprezentowały klasy młodsze: klasa I a pod kierunkiem Anety Wąsowskiej, klasy drugie przygotowane przez Agnieszkę Kowalewską i Bożenę Maroń, klasa III b pod kierunkiem Iwony Krysińskiej. Jak co roku zachwyciła widzów oprawa muzyczna opracowana przez Bogdana  Nidzgorskiego oraz akompaniament w  jego wykonaniu. Chór oraz soliści – nie tylko uczniowie, ale też nauczyciele – wykonali wiele znanych piosenek o potędze miłości, które doskonale wpisywały się w przesłanie widowiska. Wśród wykonawców znaleźli się nauczyciele i współpracownicy szkoły- Joanna Kęsy – Świś i Piotr Kubacki, który wsparł całe przedsięwzięcie także jako dźwiękowiec i gitarzysta. Partie solowe zaprezentowały nasze absolwentki – Małgosia Majchrzak i Helena Rzepińska oraz utalentowane wokalnie uczennice – Patrycja Pospiech, Gabrysia Guzewicz i Zuzanna Kapusta. Bardzo podobali się uczniowie klas trzecich z grupy teatralnej pod kierunkiem Agnieszki Spisackiej – Kraciuk prezentujący dynamiczne francuskie piosenki, ale prawdziwą furorę zrobiła nauczycielka języka francuskiego Ewa Żurakowska, wykonując brawurowe solo na puzonie.

W finale przedstawienia zarówno wykonawcy, jak i widzowie dali się ponieść żywiołowym rytmom piosenki Skaldów „Ktoś mnie pokochał” i zaśpiewali ją wspólnie.

Po koncercie dyrektor SP-1 Urszula Skrzypczak zaprezentowała nowe logo szkoły zaprojektowane przez Katarzynę Haptaś oraz nową stronę internetową placówki www.sp1piastow.pl autorstwa Mariusza Walczaka i  www.facebook.com/sp1piastow/, którym opiekować się będą pedagog szkolny Małgorzata Nagórska oraz Piotr Kapuściński.

Prawdziwą bohaterką tej części imprezy była nasza uczennica Ania Ługowska. Szkoła wspiera Anię w zbiórce funduszy na kosztowną operację, w wyniku której dziewczynka mogłaby normalnie żyć – bez rurki tracheotomijnej i respiratora. Wszystkich zainteresowanych tą akcją zachęcamy do odwiedzenia strony na Facebooku „O czym śni Ania?” i już dziś zapraszamy na wielki piknik charytatywny, który odbędzie się w czerwcu w naszym mieście pod patronatem Burmistrza Miasta Piastowa Grzegorza Szuplewskiego.

Na zakończenie Elżbieta Trawczyńska, szkolna koordynatorka współpracy z UNICEF, przeprowadziła licytację lalek wykonanych przez uczniów w ramach akcji „Wszystkie kolory świata”. Pieniądze uzyskane z ich sprzedaży zostaną przeznaczone na szczepionki ratujące życie dzieciom w Angoli.

W ten niezwykły wieczór na szkolnej scenie królowały piękno i dobro. Nasza szkolna społeczność chciałaby to przesłanie zachować na cały nowy rok. Piękna i dobra na każdy dzień życzymy zatem wszystkim, którzy mieli się okazję spotkać się tego dnia w Jedynce.

Anna Kowalczyk

 

[button url=”http://sp1piastow.pl/koncert-noworoczny-fotogaleria/” target=”_blank” color=”green” size=”medium” border=”false” icon=”camera” btn_content=”FOTOGALERIA Z KONCERTU”]

Scroll to Top