Apel o pomoc dla naszej Ani

Szanowni Państwo,

jako dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Piastowie,  głęboko wierząc w to, że dobro drugiego człowieka jest najwyższą wartością, zwracam się z ogromną prośbą do każdego z osobna o pomoc dla naszej wybitnej, 12 letniej  uczennicy Ani, która urodziła się z niezwykle rzadką chorobą – zespołem hipowentylacji, polegającą na zaniku oddechu w trakcie snu.

Ania jest przykładem dziecka, które z jednej strony ucząc się w klasie integracyjnej, ma możliwość rozwoju w warunkach dostosowanych do potrzeb wynikających z jej choroby, z drugiej zaś, wykazując się wysoką inteligencją społeczną, sama – jako wolontariuszka, niesie pomoc innym potrzebującym. Swoją zaradnością, codziennym uśmiechem i życzliwością oraz otwartością na potrzeby drugiego człowieka udowadnia, jak wiele radości może dać człowiek człowiekowi, niosąc szczęście każdej napotkanej osobie.

Poza niezwykle wyjątkową osobowością, Ania wyróżnia się jako uczennica: co roku odbiera świadectwo z biało – czerwonym paskiem, śpiewa również w chórze szkolnym. Jest laureatką Ogólnopolskiego Konkursu „Mój szkolny kolega z Misji” w kategorii muzycznej  zorganizowanym przez Dzieło Pomocy „Ad Gentes”.

Ania jest naszym szkolnym Słoneczkiem, które niesie swój uśmiech i dobro innym, co jest bardzo mocno widoczne i odczuwalne dla każdego, który miał okazję spotkać na swojej drodze tę niezwykłą dziewczynkę. Każdy, kto potrafi dostrzec kogoś w potrzebie jest kimś wyjątkowym, dlatego bardzo proszę o wsparcie, by dać szansę Ani na łatwiejsze życie i by uwolnić ją od respiratora i rurki tracheotomijnej. Będzie to możliwe, jeśli zbierzemy 100 tys. euro na operację wszczepienia stymulatora nerwów, która może odbyć się jedynie poza granicami naszego kraju.

Proszę Państwa o pomoc. Pozwólmy aby nasz diament wyrósł na piękny brylant, którym z pewnością jest nasza Ania. Za wszelką pomoc serdecznie dziękuję, wierząc jednocześnie, że raz dane dobro zawsze powraca ze zdwojoną siłą.

W imieniu wszystkich pracowników szkoły

Urszula Skrzypczak
[line]

Darowizny prosimy wpłacać na konto: FUNDACJA DZIECIOM „ZDĄŻYĆ Z POMOCĄ” ul. Łomiańska 5, 01-685 Warszawa Bank BPH SA 15 1060 0076 0000 3310 0018 2615 Tytułem: 6797 Ługowska Anna – darowizna na pomoc i ochronę zdrowia .

Można też przekazać 1% podatku. Wystarczy w rozliczeniu rocznym wpisać: KRS 0000037904, a w polu „INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE”: 6797 Ługowska Anna Prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.

Scroll to Top