Relacja z Koncertu Niepodległościowego

9 i 10 listopada w Miejskim Ośrodku Kultury  odbył się uroczysty koncert z okazji Narodowego  Święta Niepodległości zorganizowany przez Gimnazjum Nr 1, Szkołę Podstawową Nr 1 oraz władze miasta Piastowa. Uczniowie naszej szkoły wraz ze starszymi kolegami- gimnazjalistami zaprezentowali swoje talenty muzyczne, recytatorskie i taneczne.

Występy chórów obu szkół, piękne recytacje uczniów i barwne tańce ludowe najmłodszych uczestników koncertu uświadomiły nam, że szacunku i miłości do Ojczyzny możemy uczyć  się przez  całe życie. Publiczność z ogromną chęcią włączała  się do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych i gromkimi brawami nagrodziła występy młodych artystów. Wszyscy, zarówno widzowie, jak i występujący ze wzruszeniem uczestniczyli w tej niezwykłej lekcji historii i patriotyzmu. Lekcji tak pięknie podsumowanej słowami Leopolda Staffa, które mistrzowsko wyrecytowała absolwentka naszej szkoły  Aleksandra Wojtkiewicz:

Polsko, nie jesteś ty już niewolnicą!
Łańcuch twych kajdan stał się tym łańcuchem,
Na którym z lochu, co był twą stolicą
Lat sto, swym własnym dźwignęłaś się duchem.

Polsko, nie jesteś ty już niewolnicą!
Lecz czymś największym, czym być można: Sobą!

J. Urbaniak

Galeria zdjęć: zobacz

Scroll to Top