Międzynarodowy dzień postaci z bajek

7 listopada w bibliotece szkolnej obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Z tej okazji biblioteka przygotowała dla dzieci wiele atrakcji. Psotliwa czarownica Bambaryca wtargnęła do Królestwa Bajek i pozamieniała strony w książkach, przez co postacie były w nieswoich bajkach. Królowa Bajek poprosiła natomiast dzieci o wykonanie pewnych zadań, które pozwolą postaciom powrócić na swoje miejsca. Dzieci ze świetlicy oraz z klas 0a i 0b od razu przystąpiły do pracy. Bardzo sprawnie układały puzzle z bohaterami bajek, pomagały Kopciuszkowi oddzielić nasiona grochu i fasoli, odgadywały zagadki oraz uczestniczyły w zabawach ruchowych. Na zakończenie dnia w nagrodę za wspaniałą pracę czarownica Bambaryca odwróciła czar i pozwoliła postaciom bajkowym powrócić na swoje miejsca. W quizach, konkursach i grach uczestniczyli również uczniowie klas IV-V, którzy aktywnie włączyli się w całą akcję.

Małgorzata Zwolińska

Scroll to Top