Wytyczne przeciwepidemiczne – koronawirus

Szkoła Podstawowa Nr 1 w Piastowie

Bezpieczny powrót do szkoły

Uczniu klas IV-VIII:

Zabieraj do szkoły własny zestaw podręczników i przyborów. W szkole nie będziesz mógł ich pożyczać od innych uczniów.

• W drodze do i ze szkoły zachowuj dystans społeczny.
  • Po wejściu do szkoły obowiązkowo umyj ręce.
  • Z szatni korzystaj według zasad ustalonych przez dyrektora szkoły, tzn. zachowując dystans od drugiej osoby co najmniej 1,5 m.
  • Bezwzględnie stosuj zasady higieny: często myj ręce wodą z mydłem i nie podawaj ręki na powitanie, zachowuj dystans, a także unikaj dotykania oczu, nosa i ust.
  • Zwracaj uwagę na odpowiedni sposób zasłania twarzy podczas kichania czy kasłania. Stosownie zwracaj uwagę innym w tym zakresie.
  • Unikaj większych skupisk uczniów, zachowuj dystans przebywając na korytarzu, w toalecie, innych pomieszczeniach wspólnych na terenie szkoły.
  • Jeżeli korzystasz z biblioteki szkolnej, wcześniej zapoznaj się ze szczegółowymi zasadami biblioteki.

Każdy uczeń w wyznaczonej sali zajmuje stałe miejsce/ławkę na wszystkich lekcjach.

• W czasie konsultacji, rozmów z nauczycielem zachowuj dystans co najmniej 1,5 m.
  • Zadawaj pytania, rozmawiaj z nauczycielem ze swojego miejsca w ławce.
  • Nie podchodź do ławek kolegów.
  • Po szkole przemieszczaj się z zachowaniem dystansu od innych osób co najmniej 1,5 m.