EKOLOGIA

„Botanika dla laika”

Przeznaczenie: klasy 5a 5b i 6a

Projekt podzielony jest na trzy części: Jesień, Zima i Wiosna

Jesień trwa od września do listopada  – cel:  poznanie drzew liściastych

Zima trwa od grudnia do lutego – cel: poznanie drzew iglastych

Wiosna trwa od marca do maja – cel: rośliny wiosenne (rośliny zielne i krzewy)

Projekt jest dla chętnych uczniów, którzy chcą pogłębić swoja wiedzę z botaniki.

Zadania przypisane do każdej części będą oceniane z przedmiotu biologia.

Najlepsze prace zostaną umieszczone na stronie szkoły.

Projekt kończy się konkursem dla chętnych z wiedzy dotyczącej projektu.

W ramach projektu na Teamsach umieszczony jest folder Botanika dla laika, gdzie będą umieszczane zadania z poszczególnych części i ewentualne pomoce do zadań (linki do ciekawych stron, aplikacji, przykładowe zadania).

Chętne osoby zapraszam serdecznie do współpracy.

Beata Czaja-Górowska

„Inspirujemy do bycia eko – 10 wyzwań ekologicznych z TIK”

Przeznaczenie: klasy od 4 do 8

Projekt podzielony jest na 9 zadań – każde zadanie w jednym miesiącu. Zaczynamy od października.

Zadania wykonywane będą za pomocą narzędzi informatycznych, które będą omawiane na informatyce.

Projekt jest dla chętnych uczniów, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę z ochrony przyrody.

Zadania przypisane do każdej części będą oceniane z przedmiotu biologia.

Najlepsze prace zostaną umieszczone na stronie projektu

Inspirujemy do bycia eko – 10 wyzwań ekologicznych z TIK (wordpress.com)

Projekt kończy się seminarium naukowym,  na którym odbędzie się podsumowanie projektu przez uczniów biorących w nim udział.

W ramach projektu na Teamsach został utworzony zespół „Inspirujemy do bycia eko”. Raz na dwa tygodnie będą odbywały się w nim spotkania, na których będą omawiane zadania z poszczególnych części i pojawią się ewentualne pomoce do zadań.

Ze względu na ogólnopolski zasięg projektu proszę osoby chętne o zgłaszanie się do mnie – potrzebna zgoda na umieszczanie Waszych prac na stronie projektu.

Chętne osoby zapraszam serdecznie do współpracy.

Beata Czaja-Górowska