Światowy Dzień Autyzmu w naszej szkole

We wtorek 2 kwietnia 2019 r. Jedyneczka w Piastowie obchodziła kolejny Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.

W tym roku pod hasłem:

„AUTYZM WAROŚĆ DODANA na całe życie”

Aby przybliżyć uczniom zachowanie i sposób patrzenia na świat osób z autyzmem, nauczyciele wspomagający przygotowali plakaty tematyczne przedstawiające tematykę dotyczącą autyzmu połączoną z informacjami o  znanych osobach ze spektrum autyzmu.

Tego dnia większość uczniów i nauczycieli – na znak solidarności z osobami dotkniętymi autyzmem – przyszło do szkoły z niebieskim elementem garderoby.

Na przerwie 20 – minutowej w głównym holu uczniowie tańczyli „niebieską zumbę

Wychowawcy klasy O oraz klas I – III  przeprowadzili zajęcia, które uświadomiły uczniom z jakimi trudnościami borykają się ludzie dotknięci autyzmem. Najmłodsi uczniowie oglądali również film animowany poświęcony autyzmowi. Uczniowie klas  IV –VIII na lekcji wychowawczej oglądali krótki film dokumentalny o ludziach mających autyzm.

Kwiecień w naszej szkole pod hasłem:

NIE BĄDŹ ZIELONY W TEMACIE AUTYZMU W KWIETNIU BĄDŹ NIEBIESKI

\\