Ogrodnicy z zeróweczki

W kwietniu i w maju dzieci z oddziału przedszkolnego 0a zamieniły się w małych ogrodników. Przed Wielkanocą posiały rzeżuchę i owies. Potem posadziły ziarna fasoli i obserwowały jej wzrost, wypełniając karty pracy. Na podstawie fasoli poznały budowę rośliny: korzeń, łodygę, liście i kwiat. Dzieci również obserwowały, jak rozwijają się pączki forsycji w wazonie na naszym parapecie. W ostatnim tygodniu posadziły cebulki sparaksisa i posiały lobelię. Dowiedziały się, że niektóre kwiaty rosną z nasion, a inne z cebulek. Teraz codziennie obserwują, czy już wyrosły i już nie mogą się doczekać, gdy zakwitną. Ostatnio kwiaty i rośliny są głównym tematem naszych prac plastycznych, dzięki temu w naszej sali jest bardzo kolorowo.
Magdalena Motowska