PODRĘCZNIKI

WYKAZ PODRĘCZNIKÓW W ODDZIAŁACH „0” W ROKU SZKOLNYM 2020/2021, KTÓRE ZAKUPUJĄ RODZICE

(pozostałe podręczniki finansowane są z dotacji rządowej)

Oddział „0”

Nauczanie w klasie „0”

PAKIET ”KOLOROWY START Z PLUSEM ”– autorzy: Małgorzata Kwaśniewska i Wiesława Żaba-Żabińska, MAC Edukacja

1. Karty pracy
  2. Książka
  3. Czytam, piszę i liczę
  4. Wyprawka plastyczna

Język angielski:

1. “Tiger& Friends”- Starter Podręcznik – Carol Road, Mark Ormerod, Anna Parr-Modrzejewska – wyd. MacMillan

Religia:

1. Tak! Jezus mnie kocha – wyd. Jedność, Kielce

Wyprawka Przedszkolaka na rok szkolny 2020/2021

1. Podpisany piórnik (przynoszony codzienne do szkoły) z wyposażeniem:
  • 2 ołówki HB lub 2B
  • temperówka zamykana
  • gumka
  • linijka 20 cm przezroczysta
  • nożyczki z zaokrąglonymi ostrzami
  • klej w sztyfcie-dobrej jakości, np. Amos
  • kredki ołówkowe (Bambino lub inne dobrze kolorujące)
  • flamastry
  1. Przybory plastyczne:
  • bloki techniczne A4 kolorowe(2 szt.)
  • bloki techniczne A4 białe(1 szt.)
  • pędzle grube i cienkie
  • plastelina duża nietoksyczna
  • pastele olejne
  • farby plakatowe-zakup we wrześniu po ustaleniu z rodzicami formy zakupu
  • bibuła-zakup we wrześniu po ustaleniu z rodzicami formy zakupu
  • teczka A4 zamykana na gumkę, na prace plastyczne dziecka
  • zeszyt w kratkę 16 kartkowy do korespondencji z rodzicami
  • papier xero A4 biały- jedna ryza
  1. Pozostałe:
  • kapcie-tenisówki na białej podeszwie w podpisanym worku(do pozostawienia w szatni)
  • ubranie na zmianę (w podpisanym worku w szatni)
  • strój gimnastyczny w podpisanym worku (odpowiednio do pory roku-krótkie spodenki lub spodnie z dresu, koszulka z krótkim rękawem) do pozostawienia w szatni
  • 1 opakowanie chusteczek nawilżanych.
  • 1 opakowanie chusteczek suchych wyciąganych
  • ręcznik papierowy- 1 rolka-zakup we wrześniu po ustaleniu z rodzicami
  • 1 t-shirt rodzica lub fartuszek (ochrona ubrania dziecka podczas działalności plastycznej)

WYKAZ PODRĘCZNIKÓW W KLASACH 1-8 W ROKU SZKOLNYM 2020/2021, KTÓRE ZAKUPUJĄ RODZICE

(pozostałe podręczniki finansowane są z dotacji rządowej)

Klasa 1

RELIGIA

Poznaję Boży świat – ks. dr. K. Mielnicki, E. Kondrak, J. Snopek, wyd. Jedność, Kielce

Klasa 2

Idziemy do Jezusa – J. Snopek, D. Kurpiński, wyd. Jedność, Kielce

SZACHY

Podręcznik: Kraina szachów2 – Marcin Korzekwa – METMAN-MK

Klasa 3

Jezus jest z nami- J. Czerkawski, E. Kondrak, wyd. Jedność, Kielce

Klasa 4

Zaproszeni przez Boga. Podręcznik – Zbigniew Marek – wyd. WAM

Klasa 5

RELIGIA

Szczęśliwi, którzy szukają prawdy. Podręcznik do religii – dr. K. Mielnicki, E. Kondrak – wyd. Jedność, Kielce

Szczęśliwi, którzy szukają prawdy. Zeszyt ćwiczeń dla V klasy Szkoły Podstawowej –  ks. dr. K. Mielnicki, A. Sętorek – wyd. Jedność, Kielce

Klasa 6

Przemienieni przez Boga. Podręcznik – ks. Zbigniew Marek – wyd. WAM

Klasa 7

Szukam Was –W. Kubik – wyd. WAM

Klasa 8

Jestem z Wami – ks. Władysław Kubik – wyd. WAM

Regulamin korzystania z bezpłatnych podręczników, materiałów edukacyjnych oraz ćwiczeń przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Piastowie

1.     Darmowe podręczniki do klas I, II, III, IV ,V,VI, VII i VIII  są własnością Szkoły Podstawowej nr 1 w Piastowie.

2.    Szkoła Podstawowa nieodpłatnie wypożycza uczniom podręczniki (materiały edukacyjne) mające postać papierową zgodnie z pisemnym wykazem uczniów w klasach.

3.    Przekazane przez szkołę ćwiczenia nie podlegają zwrotowi.

4. Rodzice zobowiązani są do podpisania protokołu odbioru ćwiczeń i podręczników.

5.  Podręczniki należy szanować jako dobro wspólne.

6.  Uczeń zobowiązany jest do przechowywania podręczników w okładce.

7.   W przypadku, zniszczenia lub zagubienia podręczników przez ucznia, rodzice zobowiązani są do zwrotu kosztów zakupu w terminie 7 dni od otrzymania pisemnego powiadomienia. Poprzez zniszczenie podręcznika rozumiemy: podręcznik zatłuszczony, zaplamiony, zalany oraz porysowany, popisany, popodkreślany, pozaznaczany i podarty.

8. Rodzice zwracają podaną kwotę  na rachunek bankowy : Nr 29 1240 6380 1111 0010 7469 9040  z dopiskiem „zwrot za podręczniki ……………………………………………… …. Należy podać tytuły podręczników, imię i nazwisko ucznia oraz  klasę.

Rodzice zobowiązani są do przedstawienia w sekretariacie szkoły dowodu przelania środków na wyżej wymieniony rachunek. Dowody wpłaty przechowywane są w bibliotece szkolnej.

9.  W przypadku zniszczenia lub zgubienia ćwiczeń rodzice zobowiązani są do ich zakupu w przeciągu tygodnia na koszt własny.

10. W przypadku, gdy uczeń odchodzi ze Szkoły w trakcie trwania roku szkolnego, zobowiązany jest do oddania do biblioteki szkolnej wypożyczonych podręczników.

Uczeń odchodzi ze szkoły z zaczętą częścią ćwiczeń, kolejne części otrzymuje w nowej Szkole.

11. Pierwsze części podręczników (materiałów edukacyjnych) do klas I, II i III oraz podręczniki do klas starszych będą wypożyczone we wrześniu, na spotkaniu z rodzicami po podpisaniu dokumentu odbioru podręcznika.

12. O terminach kolejnych wypożyczeni ( kl. I, II i III) i oddaniu użytkowanych wcześniej podręczników decyduje nauczyciel w porozumieniu z bibliotekarzem szkolnym.

13. Przed zwrotem podręczników do biblioteki szkolnej wychowawcy i nauczyciele przedmiotów dokonują oceny zniszczenia książek.

14. W przypadku ustalenia zniszczeń  pisemnie informują rodziców o konieczności zwrotu kosztów  zgodnie z pkt 7  Regulaminu.

15. O wyżej wymienionym fakcie informują nauczycieli biblioteki i dyrektora szkoły.

16. Wychowawcy zobowiązani są do zwrócenia do biblioteki szkolnej wszystkich wypożyczonych przez uczniów podręczników na dwa tygodnie przed końcem roku szkolnego.

Podstawa Prawna:

Art.22ak ust.3 pkt 2 ustawy o systemie oświaty w brzmieniu z dn.30 maja 2014r. (DZ. U. poz. 811)i ust.4