Klasa0A

Sylwia Kielan

Klasa 0a bierze udział w wielu ciekawych akcjach i projektach:

Poczytaj nam mamo, poczytaj nam tato…

Dzięki swoim rodzicom poprzez czytanie książek uczniowie zerówek podróżują po świecie, dowiadują się, co to dobre wychowanie, zdobywają ciekawe informacje o osiągnięciach sławnych Polaków, poznają historie, które pomagają im zrozumieć własne uczucia oraz radzić sobie z emocjami.

Zabawa i edukacja

Sudoku to wspaniała zabawa, a jeśli grasz w nią codziennie, wkrótce zaczniesz dostrzegać poprawę swojej koncentracji i ogólnej sprawności mózgu.

Z wizytą w Piastowskim Archiwum Miejskim Dzieci dowiedziały się wielu ciekawych informacji z czasów wybuchu wojny, mogły zobaczyć dawne mundury żołnierzy, broń, jaką się posługiwali w walce, a ciekawostką była dla nas prezentacja broni, która była produkowana na potrzeby wojny właśnie w Piastowie.

Dzień Babci i Dziadka

Przedszkolaki bardzo wdzięcznie i szczerze wyraziły swoje przywiązanie i szacunek kochanym Babciom i Dziadkom prezentując program artystyczny, a następnie wręczyły niespodzianki przygotowane w przedszkolu wspólnie ze swoimi paniami.

Dogoterapia

Dogoterapia to zajęcia z psem, które wspomagają działanie rehabilitacyjne i terapeutyczne, również jeśli chodzi o pracę ze zdrowymi dziećmi. Obecność psa motywuje do współpracy, uczy jak wchodzić we wzajemne relacje, wywołuje pozytywne emocje, a specjaliści na zajęciach starają się także informować dzieci o tym jak zachować się w momencie spotkania obcego psa i co zrobić, gdy pies zaatakuje.