Klasa6A

Maria Telech

Wydarzenia z życia klasy 6a:

1. Dnia 18 października klasa 6a brała udział w wycieczce do Muzeum Narodowego w Warszawie, gdzie uczestniczyła w lekcji muzealnej na temat Królów Polski. Miała również okazję zwiedzić wystawę obrazów „sztuka współczesna” oraz przyjrzeć się z bliska obrazowi „Bitwy pod Grunwaldem”.
  2. Dnia 14 listopada klasa 6a uczestniczyła w wycieczce razem z klasą 6b do Pokojów Zagadek na ul. Zwrotniczej. Na dzieci czekały tam rozmaite niespodzianki i wyzwania w pokojach: dżungla, minecraft, zagadka. Wszyscy znakomicie się bawili i rozwiązali wiele różnych zagadek.
  3. Dnia 28 listopada klasa uczestniczyła w szkolnej dyskotece andrzejkowej. Wszyscy dobrze bawili się we wspólnym kręgu na holu szkoły. W czasie przerwy  na uczniów czekał poczęstunek oraz wróżby. Każdy wrócił do domu w wesołym nastroju i z „nadzieją na spełnienie wróżby”.
  4. Dnia 29 stycznia uczniowie 6a mieli uczestniczyli w lekcji bibliotecznej. Dzieci poznały różne pozycje książkowe zakupione przez szkołę w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Pani Magda w bardzo interesujący sposób zachęcała do przeczytania wielu ciekawych książek. Uczniowie chętnie zapoznawali się z książkami, a wiele osób wypożyczyło książki do domu na ferie.
  1. Klasa 6 a uczestniczyła także w balu karnawałowym, który miał miejsce 30 stycznia. W czasie balu wszyscy znakomicie  bawili się przy żywej, skocznej muzyce, a jeden z uczniów przebrał się tak, że nikt go nie rozpoznał.