Klasa1C


NASZWYCHOWAWCA

Aleksandra Buchta-Galińska

Wychowawca klasy

PLAN LEKCJI

MAŁA KRONIKA KLASOWA

Pierwszy semestr w klacie 1c obfitował w wiele atrakcji. Wiedzę i nowe doświadczenia zdobywaliśmy poprzez zabawę i działania praktyczne. W październiku odwiedziliśmy Planetarium, żeby zgłębiać tajniki kosmosu. Listopad był miesiącem wprowadzania zdrowych nawyków żywieniowych – samodzielnie przygotowywaliśmy sałatki, koktajle, kanapki i wzięliśmy udział w projekcie „Śniadanie daje moc”.

Uczyliśmy się także dbać o nasze bezpieczeństwo i nieść pomoc innym – uczestniczyliśmy w warsztatach z policjantem, strażakiem, w akcji resuscytacji i programie „Bezpieczny Puchatek”.

W grudniu spotkaliśmy się na wspólnym kolędowaniu, zorganizowaliśmy spotkanie opłatkowe, dowiedzieliśmy się jak powstają mroźne rysunki na szkle i jak wywołać burzę śnieżną w sali lekcyjnej. W nagrodę za ogrom ciężkiej pracy sam Mikołaj zaprosił nas na wycieczkę do fabryki bombek.

Po przerwie świątecznej wróciliśmy do szkoły ze zdwojonym zapałem do pracy, który był niezbędny do przygotowań tańca-niespodzianki. W styczniowy wieczór zamieniliśmy się bowiem w aktorów teatralnych i jako jedyna z pierwszych klas wystąpiliśmy na Koncercie Noworocznym. Ach, co to były za emocje – łzom wzruszenia nie było końca. Przed nami ferie – zasłużony czas odpoczynku. Pamiętając o bezpieczeństwie podczas zabaw na śniegu będziemy ładować akumulatory na drugi semestr. Jeszcze o nas usłyszycie!