Obchody Święta Niepodległości w SP1

10 listopada dzieci z oddziałów przedszkolnych wzięły udział w zajęciach „Przedszkolak – mały patriota”. Śpiewały hymn, poznały symbole narodowe, wykonały biało-czerwone flagi i dumnie przemaszerowały wokół budynku szkoły. Natomiast uczniowie klas 1–3 podczas nauki zdalnej pracowali w tym dniu w różnorodnych formach: oglądali film edukacyjny, rozwiązywali test wiedzy o Polsce, wykonywali karty pracy z kodowania – symbole narodowe, rysowali, malowali, śpiewali pieśni patriotyczne i dużo rozmawiali o Polsce. Klasy starsze miały możliwość obejrzenia animowanego filmiku o 100-leciu polskiej niepodległości, udziału w quizie historycznym online oraz porozmawiania o tym ważnym dla każdego Polaka dniu.

Aneta Wąsowska
Joanna Sadurek