Międzyszkolny Konkurs z języka angielskiego i wiedzy o Wielkiej Brytanii „JEDYNECZKA 2018”.

W środę dnia 28 listopada 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 1 w Piastowie odbyła się już dziewiąta edycja Międzyszkolnego Konkursu z języka angielskiego i wiedzy o Wielkiej Brytanii „JEDYNECZKA 2018”.

W konkursie uczestniczyli uczniowie trzech piastowskich szkoł podstawowych z klas 4-8. W ciągu 60 minut 34 uczniów rywalizowało o miano laureata z wiedzy z zakresu słownictwa, gramatyki angielskiej i komunikacji.

W części kulturowej, pod hasłem „O Wolność Naszą i Waszą”- uczniowie musieli wykazać się znajomością  polskich bohaterów walczących o niepodległość w kraju i za granicą.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za „sportową postawę” w trakcie trwania konkursu. Nauczycielom ze Szkół Podstawowych   nr 1, 2, 3 dziękujemy za pozytywny odzew i trud włożony w przygotowanie swoich wychowanków.

Gratulujemy uczestnikom konkursu a szczególnie laureatom. Życzymy dalszych sukcesów w pogłębianiu wiedzy o krajach anglosaskich i języku „wyspiarzy”.

Autor: Joanna Kalwajtys-Chłosta

n-ciel j. angielskiego

IX Międzyszkolny konkurs z języka angielskiego i wiedzy
o Wielkiej Brytanii.