Imieniny buraka w świetlicy

W poniedziałek obchodziliśmy Imieniny Buraka w świetlicy szkolnej. W oparciu o wiersz ,,Na straganie”, czytany przez p. Piotra Fronczewskiego, film edukacyjny ,,7 Najważniejszych korzyści z buraków dla zdrowia,” obserwacje i doświadczenia własne wysnuliśmy następujące wnioski:
• burak jest jednym z najzdrowszych warzyw,
• zawiera drogocenny barwnik – betaninę, antyoksydanty, potas, tlenek azotu, wit. B i C, jest źródłem wapnia,
• wzmacnia serce, obniża ciśnienie krwi, dotlenia mózg, zapobiega osteoporozie, wzmacnia kości,
• jest korzeniem, ma skórkę, wykorzystuje się jego wszystkie części, także tę nadziemną, zawiera sok z barwnikiem, którym można malować!
Zachęcaliśmy dzieci do picia soku, jedzenia jarzynki z buraków, picia zakwasu.
Na zajęciach plastycznych namalowaliśmy laurkę z kwiatami dla naszego Solenizanta, z życzeniami ,,Żeby gościł na każdym stole”…

Wychowawcy świetlicy szkolnej