Godzina kodowania

Godzina kodowania jest globalną akcją, w której udział biorą udział uczniowie  z ponad 180 krajów z całego świata .W tym roku wydarzenie miało miejsce w dniach 4-10 grudnia.  Przeprowadzenia zajęć polegało na wybraniu jednej z wielu dostępnych aktywności, dostosowanej do wieku uczniów. W klasach I-III została wybrana aktywność dla początkujących „Gwiezdne Wojny: Budowanie galaktyki przy pomocy kodu. Zadaniem dzieci było przeciąganie bloków, za pomocą których programowany był robot BB8. Dzięki temu mogły nim sterować np. w celu zebrania pewnych elementów niezbędnych do ukończenia danego poziomu. Atrakcyjny graficzny interfejs, a także udźwiękowienie programu sprawiło, że dzieci chętnie i z zaciekawieniem rozwiązywały zadania .

Maksym Jaskólski