Dzień Pustej Klasy

Dzień Pustej Klasy jest wyjątkową, międzynarodową inicjatywą promującą wartość edukacji na świeżym powietrzu. W tym roku wyjątkowo obchodzony jest dwukrotnie – 25 września (oraz 19 czerwca).

Z tejże okazji uczniowie podczas piątkowych lekcji matematyki z p. Katarzyną Grabowską udali się na szkolne boisko. Wyposażeni w różnego rodzaju miarki oraz zeszyty przystąpili do pomiarów poszczególnych części boiska, bieżni, a nawet szkolnego ogrodzenia.

Uczniowie mieli możliwość doskonalenia umiejętności obliczania pola i obwodu, zamiany jednostek, szacowania wyników, jak również współpracy w grupie… A przede wszystkim wykorzystania swojej wiedzy i umiejętności w praktyce… Jak widać, matematyka jest wszędzie! Nawet na szkolnym boisku… 😊

Katarzyna Grabowska