Bezpłatne zdjęcia do legitymacji szkolnej

Uczniowie szkół, którzy nie mają legitymacji szkolnej, szturmem odwiedzają sekretariat na początku roku szkolnego, żeby wyrobić ten dokument. Do tej pory wyrobienie legitymacji wiązało się z wizytą w studiu fotograficznym. W tym roku, uczniowie mogą nieodpłatnie wykonać zdjęcia do legitymacji przy użyciu swojego smartfona. “Nowe technologie pomagają w codziennym życiu – zrób zdjęcie do legitymacji smartfonem” to akcja, która trwa tylko do 10 listopada!

W ramach akcji udostępniono dwa nowoczesne kreatory ‒ Passport Photo Online oraz PhotoAiD.com. Dzięki tym narzędziom oraz wykorzystywanym przez nie sztucznej inteligencji, otrzymasz pewność, że Twoje zdjęcie spełni wszystkie kryteria legitymacji szkolnej. Dodatkowo, tło z Twoich fotografii zostanie usunięte. Fotografia zostanie również odpowiednio wykadrowana i przycięta do wyznaczonych rozmiarów.

Przygotowanie lub wgranie zdjęcia na stronę PhotoAiD.com lub Passport Photo Online jest bardzo proste i trwa tylko krótką chwilę! Wystarczy wybrać zdjęcie z Twojej galerii w smartfonie lub przygotować nową fotografię, a następnie postępować zgodnie z instrukcjami w celu uzyskania zdjęcia do legitymacji szkolnej.

Legitymacja szkolna jest oficjalnym dokumentem uczniowskim. Zdjęcie do tego rodzaju dokumentu musi spełniać określone warunki. Oto kilka z nich:

• jasne, jednolite tło,
  • odsłonięta, równomiernie oświetlona twarz,
  • pozycja na wprost,
  • oczy zwrócone na wprost, zwrócone w kierunku obiektywu aparatu,
  • odpowiedni poziom kontrastu,
  • wysoka jakość fotografii.

Po wykonaniu wszystkich kolejnych kroków, otrzymasz zestaw składający się z 4 fotografii do legitymacji. Pozostało Ci tylko udać się do miejsca, w którym można wydrukować zdjęcia. Później należy złożyć gotowe zdjęcia do legitymacji szkolnej w sekretariacie. Pamiętaj, że bezpłatne zdjęcia do legitymacji szkolnej można wykonać tylko do 10 listopada!

Linki odsyłające do bezpłatnych narzędzi: