Warsztaty

W dniu 11 września 2019 roku przy wsparciu rodziców Ignacego Czarneckiego w grupie 0b odbyły się warsztaty, prowadzone przez  firmę Med-El.  Firma Med-El  jest liderem technologicznym w dziedzinie wszczepianych urządzeń dla osób z niedosłuchem i jedno z  takich urządzeń posiada właśnie Ignacy. Chłopiec ponadto  jest  podopiecznym  fundacji Echo, której celem jest pomoc w rozwoju  dzieciom i młodzieży niesłyszącej i niedosłyszącej. Dzięki przeprowadzonym zajęciom dzieci nauczyły się z czego zbudowane jest ucho i jak działa słuch człowieka. Dowiedziały się jak współpracować z Ignasiem i jakie bodźce odczuwa kolega, których my nie odczuwamy, a także poznały czynniki szkodliwe dla naszego słuchu. Przedszkolaki chętnie i aktywnie uczestniczyły w zajęciach, a po ich zakończeniu każde z dzieci miało możliwość obejrzenia jak wyglądają implanty ślimakowe dla ludzi oraz na przykładzie kolegi dowiedziały się jak działa taki implant. W podziękowaniu za udział w warsztatach każde z dzieci otrzymało od firmy Med-El prezent  w postaci świecących opasek do biegania.
Serdeczne podziękowania dla firmy Med-el i rodziców Ignacego Czarneckiego składają wychowawcy.

Sylwia Kielan