Wycieczka na Farmę Iluzji

11 maja 2018 roku oddziały przedszkolne wybrały się na wycieczkę do Farmy Iluzji. Była to wyjątkowa kompozycja atrakcji dla dzieci z nutą edukacji podana w bardzo przyjaznej formie. Między innymi dzieci zachwyciła latająca chata tajemnic, do której mieliśmy okazję wejść i zobaczyć jak to jest, gdy podłoga wcale nie jest pozioma. Dużo wrażeń dostarczył nam obracający się domek, gdzie sufit zamieniał się miejscem z podłogą jak również labirynt luster, w którym odnalezienie drogi do wyjścia było nie lada wyzwaniem. Kolejnym krokiem było wejście do tajemniczego zamku cieni. Tam bardzo sprawnie poradziliśmy sobie z rozpoznaniem postaci z bajek. Wiele emocji przyniosły nam też wyścigi na tratwach, w których wzięliśmy udział. Tratwy napędzane były za pomocą lin ciągniętych przez dzieci, co wywołało w nich ogromnego ducha walki. Sprzyjająca tego dnia pogoda umożliwiła nam wspólne piknikowanie przy ognisku. Oczywiście nie zabrakło czasu wolnego i zabaw na dmuchanych zamkach. Był to dla nas dzień pełen wrażeń i radości. I jednego jesteśmy pewni – nasze dobre humory podczas wycieczki nie były iluzją.

Joanna Sadurek